Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planeta Jupiter

Planeta Jupiter

   Vzdálenost planety od Země: 591 000 000 km

    Vzdálenost planety od Slunce: 778 000 000 km

  • Vznik a vývoj

   Existují dvě hlavní teorie, jak mohly velké plynné planety vzniknout a zformovat se do současné podoby. Jedná se o teorii akrece a teorii gravitačního kolapsu.jupiter.jpg Teorie akrece předpokládá, že se v protoplanetárním disku postupně slepovaly drobné prachové částice, čímž začaly vznikat větší částice až posléze balvany. Teorie gravitačního kolapsu na druhou stranu předpokládá, že velké planety nevznikaly postupným slepováním drobných částic, ale poměrně rychlým smrštěním z nahuštěného shluku v zárodečném disku podobným způsobem, který je znám při vzniku hvězd.

  • Složení

   Svrchní atmosféra Jupiteru je tvořena z 88 až 92% vodíkem a zbylých 8 až 12% připadá na helium vzhledem k poměru plynných molekul těchto plynů. Vnitřní složení planety je rozdílné, jelikož zde dochází k nárůstu ostatních prvků vůči zastoupení vodíku a hélia. Nejvzdálenější vrstva atmosféry obsahuje ledové krystalky zmrzlého čpavku.

  • Hmotnost

   Jupiter je téměř 2,5× hmotnější než všechny ostatní planety sluneční soustavy dohromady. Jeho hmotnost ovlivňuje výrazně těžiště  sluneční soustavy.

  • Vnitřní stavba

   Jupiter tvoří husté planetární jádro různého složení prvků obklopeného vrstvou tekutého kovového vodíku s obsahem hélia a atmosférou molekulárního vodíku. Za tímto zjednodušením se ale stále skrývá řada tajemství a nejasností. Jádro se často popisuje jako kamenné, ale jeho skutečné detailnější složení je neznámé jako vlastnosti materiálů, 201.gifkteré by ho měly tvořit za tlaků a teplot jenž v jádře této obří planety musí panovat. Oblast hypotetického jádra je pravděpodobně obklopena hustým kovovým vodíkem, který by se měl rozkládat až do vzdálenosti 78% poloměru planety. Procesem podobným dešti by hélium a neon měly prostupovat touto vrstvou sníženého zastoupení těchto prvků ve svrchní atmosféře. Nad vrstvou kovového vodíku se nachází vrstva tekutého vodíku a dále pak vrsta plynného vodíku, která se rozšiřuje směrem dolů z vrstvy mračen do hloubky asi 1000 km. Namísto ostrého přechodu mezi těmito vrstvami vodíku bude nejspíše přechod pozvolný, kdy jedno skupenství vodíku bude volně přecházet do druhého bez jasně definované hranice. Teplota na hranici jádra je odhadována na 36 000 K a tlak mezi 3000 až 4500 Gpa.

  • Atmosféra

   Atmosféra Jupiteru se skládá z přibližně 89,8 hmotnostních % vodíku a 10,2% hélia. Atmosféra obsahuje stopové množství methanu, vodních pak, amoniaku a „kamení“.

  • Dráha a rotace

   Jupiter je jediná planeta, jejíž těžiště se Sluncem leží mimo objem Slunce, i když jen o 7% jeho poloměru. Průměrná vzdálenost mezi Jupiterem a Sluncem je 778 miliónů km. A kolem Slunce oběhne jednou za 11,86 let.jupiter-drahas.jpg Jupiter má nejrychlejší rotaci ze všech planet v celé sluneční soustavě, jednu otočku kolem své rotační osy uskuteční za méně než 10 hodin, což vytváří vyklenutí v oblasti rovníku, která je snadno viditelná ze Země i amatérskými dalekohledy. Jelikož Jupiter není těleso s pevným povrchem, jeho svrchní atmosféra má rozdílnou rotaci. Rotační doba polárních oblastí je přibližně o 5 minut delší než je rotační doba atmosféry v oblasti rovníku.

  • Měsíce

   Jupiter má 63 měsíců pojmenovaných měsíců. Z toho 47 jich je menších než 10 kilometrů v průměru.

 

Náhledy fotografií ze složky 05 Jupiter

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

New 2020 The best Deal On income

(Raymondsnone, 3. 6. 2020 17:29)

https://zenodo.org/record/3872628
https://charity.gofundme.com/o/en/campaign/1baiid31

Hey guys thit is captivating immensely peerless

(caleCilla, 3. 6. 2020 16:13)

7 websites to download books in PDF. Library Genesis Bookboon.com. Free-Ebooks.net. Unfettered Computer Books ManyBooks.

https://maivfolk.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=17576

Hello

(Jeromenat, 3. 6. 2020 13:56)

Dude, your comment was deleted for some reason but if you read it then here is the resource https://finalbear.blogspot.com/ you asked about

cos göteborg öppettider tastyandinteresting.be

(tastyandinteresting.be, 3. 6. 2020 13:55)


I need to to thank you for this wonderful read!! I certainly enjoyed every little bit of it. I have got you book marked to check out new stuff you post… tastyandinteresting.be/travels/det-veganska-koeket-1700-vaextbaserade-recept.php cos gГ¶teborg Г¶ppettider

rynker om ojnene aresgrb.se

(aresgrb.se, 3. 6. 2020 12:19)


Good day! I just wish to offer you a huge thumbs up for the excellent information you've got here on this post. I will be coming back to your site for more soon. phos.aresgrb.se/for-men/rynker-om-jnene.php rynker om ojnene

Полезный сайт

(AntonGuate, 3. 6. 2020 9:46)

Прошлой ночью анализировал контент сети интернет, и к своему восторгу увидел крутой веб-сайт. Вот смотрите: https://jizz.cloud/ru/ . Для меня этот ресурс произвел незабываемое впечатление. Удачи!

Весьма полезный сайт

(AntonGuate, 3. 6. 2020 4:53)

Всю ночь познавал данные интернет, неожиданно к своему восторгу открыл прелестный вебсайт. Вот смотрите: https://jizz.cloud/ru/ . Для нас данный сайт явился довольно нужным. Пока!

etisalat uae

(wgfscip, 3. 6. 2020 4:50)

etisalat elife home internet plans/packages

Hi! Only from 18+!

(Sandradiode, 3. 6. 2020 4:32)

The best adult Dating site loveawake.ru

Стол обеденный из слэба дерева на 8 персон

(Nanabus, 3. 6. 2020 2:08)

Стол обеденный из слэба дерева на 8 персон, пиломатериалы, мебель, дрова москва,
Краснодарский Дуб, бук, ясень, липа -обрезная,не обрезная доска, сорт "0", сухая, со склада в Москве,
Дрова березовые и дубовые, Доска дуба 30мм,50мм всегда в наличии,
(Москва)Продаём доску Дуб,Бук,Ясень,Орех,Лиственница,
https://1mebel-moskva.blogspot.com/2020/05/8.html

Hey guys thit is absorbing infinitely exceptionally

(caleCilla, 2. 6. 2020 21:01)

7 websites to download books in PDF. Library Genesis Bookboon.com. Free-Ebooks.net. Free Computer Books ManyBooks.

https://forums.lodecraft.net/viewtopic.php?f=6&t=74913

Hey guys thit is exciting hugely profoundly

(caleCilla, 2. 6. 2020 17:41)

7 websites to download books in PDF. Library Genesis Bookboon.com. Free-Ebooks.net. Free Computer Books ManyBooks.

https://forum.shemale.bg/index.php?topic=82502.new#new

Hey guys thit is invigorating substantially extraordinarily

(caleCilla, 2. 6. 2020 13:56)

Honoured constitutionalization of fresh and model books waiting to be discovered. All straightforward and on tap in most ereader formats.Reading is pleasant. It is more enjoyable to announce books without paying a cent. We share a laundry cant of websites to download books in PDF to employees you ...Free books online can be in the red to find. These are the a- places to rank unengaged lyrics downloads, including open kingdom books.

Hey guys thit is enchanting uncommonly unqualified

(caleCilla, 2. 6. 2020 12:30)

Decisive choice of untrodden and ageless books waiting to be discovered. All disentangle and available in most ereader formats.Reading is pleasant. It is more enjoyable to conclude from books without paying a cent. We apportionment a write of websites to download books in PDF to redress you ...Free books online can be in the red to find. These are the kindest places to suit unshackle enrol downloads, including public quarter books.

Hey guys thit is captivating hugely unmixed

(caleCilla, 2. 6. 2020 10:05)

Crucial strain of seasoning of the month and familiar books waiting to be discovered. All disentangle and within reach in most ereader formats.Reading is pleasant. It is more enjoyable to divulge books without paying a cent. We grade up a list of websites to download books in PDF to reform you ...Free books online can be refractory to find. These are the a- places to learn self-ruling list downloads, including public domain books.
https://news.koinfinn.com/index.php?topic=156200.new#new

afrodisiakum i kina tastyandinteresting.be

(tastyandinteresting.be, 2. 6. 2020 9:38)


If some one desires to be updated with most up-to-date technologies after that he must be go to see this web page and be up to date every day. tastyandinteresting.be/for-men/la-gale-bouton-entre-les-doigt.php afrodisiakum i kina

lactic acid skin care aresgrb.se

(aresgrb.se, 2. 6. 2020 9:28)


It is the best time to make some plans for the future and it is time to be happy. I've read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or tips. Perhaps you can write next articles referring to this article. I desire to read more things about it! inith.aresgrb.se/skin-care/lactic-acid-skin-care.php lactic acid skin care

News 2020 2021

(Josephpauff, 2. 6. 2020 8:49)

Protective face respirator FFP2, 5-ply. Retail and small wholesale. https://virussprotection.com/tproduct/165827994-620047250891-respiratormask-standard-kn95-ffp2-3pcs-5 This product is in stock in the USA. Price is only $ 1.9. Fast and free shipping throughout the United States

Hey guys thit is captivating vastly very

(caleCilla, 2. 6. 2020 7:40)

Great selection of seasoning of the month and standard books waiting to be discovered. All disentangle and at single's disposal in most ereader formats.Reading is pleasant. It is more enjoyable to enquiry books without paying a cent. We apportionment a laundry tabulate of websites to download books in PDF to help you ...Free books online can be close to find. These are the a- places to learn liberated regulations downloads, including spacious province books.

Важно прочитать, если Вам нужны клиенты

(Дмитрий, 2. 6. 2020 7:28)

Представьте, что Ваше коммерческое предложение отправлено в формы обратной связи миллиона сайтов.
Как считаете, сколько заявок Вы получите?
Представьте, что даже всего 1% обратили внимание на Ваше предложение, это 10 000 человек.
Даже если 1% из них целевые, это 100 потенциальных клиентов, которые хотят заказать Ваш продукт.

Но все зависит от Вашего направления. Например, вряд-ли предпринимателю из Санкт-Петербурга будет интересна доставка пиццы в Сочи.
Но если Вашу услугу можно заказать онлайн или у Вас B2B направление (любые услуги, в которых целевая аудитория другие компании/предприниматели), то такая реклама идеально для Вас подойдет.
Например, Вы фрилансер, маркетолог, у Вас интернет-магазин или даже продаете мед.маски оптом.
Большой плюс рассылки по формам в том, что т.к. львиная доля ЦА владельцы/администраторы сайтов, поэтому средняя платежеспособность ЦА высокая.
Конечно, среди миллиона сайтов будут и сайты-блоги, далеко не все получатели будут целевыми.
Но из-за очень больших объемов, даже 1% = огромный охат.

Теперь перейдем к гарантиям.
Мы понимаем, что в интернете встречается всякое, поэтому чтобы Вам было спокойнее:
1)Перед рассылкой мы предоставим скриншот из программы с Вашим проектом, подтверждающий готовность к запуску
2)Во время рассылки у Вас будет доступ к обратному емайлу, чтобы Вы могли отслеживать процесс рассылки в онлайн-режиме
3)По завершении рассылки отправим скриншоты с подробными отчетами о результатах рассылки, подтверждающие выполнение обязательств с нашей стороны.

Хотите, составим для Вас коммерческое предложение, согласуем с Вами и запустим рекламу?
Свяжитесь с нами в течении суток и в качестве бонуса составление оффера будет бесплатным.
Все подробности также отправим в ответном сообщении.
Наш E-mail: formmarketing2020@gmail.com

ВАЖНО:
Пожалуйста, в сообщении указывайте Ваш контактный ватсап либо телеграм, для удобной и более оперативной связи.
Названивать или использовать Ваши контакты для какой-либо другой цели, кроме оперативной связи мы не будем.

P.S. Извините за беспокойство, если мы с Вами уже сотрудничаем.
С Уважением, руководитель команды Formarketing.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97

následující »